Vyšší odborná škola obalové techniky a Střední škola, Štětí, Kostelní 134, příspěvková organizace

Vyšší odborná škola obalové techniky a Střední škola ve Štětí má za sebou již třicetiletou historii, ale nikdy neposkytovala svým studentům takový komfort, jako nyní. Kromě toho, že se výuka odehrává ve zcela nových, klimatizovaných a moderně vybavených prostorách, včetně dvou špičkových ateliérů, je k dispozici též úžasné technické zázemí.

Před dvěma lety se odehrála na poměry školy opravdu velká stavební akce, podpořená evropskými penězi v rámci tzv. Integrovaného regionálního operačního programu. Základem této akce byla novostavba budovy pro odborné zázemí školy a kompletní rekonstrukce budovy původní. Škola „narostla“ o jedno patro a došlo též k proměně půdních prostor na luxusní ateliéry pro mladé kreativní lidi. Prostředí škol hodně napomáhá celkovému studijnímu klimatu, a proto jsme se řídili především myšlenkou, aby interiéry školy po rekonstrukci nepůsobily „školsky“. Musí být zdrojem invence pro ty, kteří v nich žijí, příjemným, milým a útulným prostředím, motivujícím k nesvázaným myšlenkám, kterými oplývají většinou právě mladí lidé. Myslím, že se to povedlo.

Vzhledem k tomu, že se nejednalo o klasickou rekonstrukci, ale především o dostavbu areálu, vznikla řada nových prostor a tím se i rozrostly možnosti školy ve výuce odborností. Jmenujme např. chemickou laboratoř, která byla vybudována za finanční podpory společnosti Mondi, nebo nádhernou aulu, sloužící jak přednáškám, tak k setkávání studentů školy se zástupci firem z oboru.

Velmi důležité je rovněž technické vybavení školy. To, které nyní máme, není obvyklé pro specializované firmy, na což školská zařízení. Konkrétně se jedná o pracoviště digitálního tisku, obsahující produkční tiskové stroje Xerox Iridesse (tisk CMYK + lak + variantně stříbrná / zlatá), Xerox C75 (tisk CMYK), flatbet UV tisk Effetec, umožňující potisknout jakýkoli materiál), digitální fotostudio se špičkovými digitálními zrcadlovkami a širokým fotografickým příslušenstvím, dílnu s průmyslovým CO2 laserem, učebnu obalové techniky s plotrem Kongsberg se stolem o délce 3,5 m, a učebnu řezané reklamy též s plotrem Kongsberg, vybaveným frézovací hlavou. Kromě toho škola vlastní softwarové licence od společností Adobe, Esko Artios či Sirma EngView. Součástí rekonstrukce školy je i dodávka 90 ks. špičkově vybavených počítačových stanic a jedno pracoviště s hardwarově kalibrovaným displejem včetně kolorimetrů a spektrálních fotometrů.

Poštovní adresa Kostelní 134, PSČ: 411 08, Štětí
Telefon 411152000
E-mail pliskova@odbornaskola.cz
Zaměření školy Střední odborná škola, Technika, Umění
Typ školy Veřejná
Bezbariérový přístup Ne

WWW https://www.odbornaskola.cz/
Facebook https://www.facebook.com/odbornaskola/
Instagram https://www.instagram.com/odbornaskola/

Obory a zeměření

Obor, zaměření Typ studia Titul
VOŠ Obalový a grafický design
SOU Strojní mechanik / Zámečník
SOU Elektrikář / Elektrikář inteligentních elektroinstalací
SOU Truhlář
SŠ Informační technologiepočítačové sítě, virtualizace a cloud computing Prezenční studium
SŠ Informační technologiewebdesign Prezenční studium
SŠ Informační technologieinternet věcí Prezenční studium
SŠ Obalová technika
SŠ Design interiéru
SŠ Mechanik elektrotechnik / Robotika

Podrobné informace o škole

Obalová technika, vyučovaná ve Štětí, má tak ambice stát se nejen moderně vybavenou školou a maximálním zázemím pro studenty, ale též pracovištěm, které se bude podílet na výzkumu a vývoji obalových řešení, a to ve spolupráci s klíčovými leadery na trhu práce.

Kromě budov a strojů je zde však ještě jedna důležitá věc, a to lidský potenciál. Za poslední roky se podařilo vytvořit velmi zajímavý tým lidí, kteří si nekonkurují, ale navzájem se doplňují a berou práci pro školu jako možnost vlastní seberealizace. A to je moc dobře, protože právě na lidech závisí kvalita jakékoli činnosti, výuky na školách nevyjímaje.

Praktické maturitní zkoušky, stejně tak jako absolutoria na vyšší odborné škole, jsou připravována v úzké spolupráci se zaměstnavateli, takže práce, na kterých žáci a studenti školy pracují, mají přímou návaznost na praxi. Doslova pomyslnou třešinkou na dortu je pak příslib každému ze žáků a studentů, který zdárně absolvuje studium na této škole, získání zajímavé pracovní pozice u některé ze spolupracujících firem, mezi které patří i společnost Mondi, Thimm, Smurfit – Kappa a mnoho dalších.

 

Závěrem je třeba říci, že škola ve Štětí byla vždy hodnotným místem pro studium a držela si velmi slušnou kvalitu. To, že nyní sídlí v nových prostorách a studenti mají možnost využívat ty nejmodernější technologie, ji propůjčuje ještě daleko větší potenciál. To je koneckonců znát i na stále se zvyšujícím zájmu o studium ze strany žáků a studentů. Popřejme tedy naší škole, aby svých nových možností vždy uměla dobře využít a přinášela svým žákům, studentům, pedagogům, zaměstnancům a spolupracovníkům z řad firemních partnerů jen a jen radost.

Fotogalerie