B.I.B.S., a.s.

B.I.B.S.

BIBS (Brno International Business School) je jednou z nejstarších a největších soukromých vysokých škol v České republice. Díky sedmnácti letům zkušeností a tradice můžeme našim studentům zaručit kvalitní vzdělání úzce propojené s praxí. Právě důraz na praktickou využitelnost všeho, co se u nás naučíte, je alfou a omegou vzdělávání na BIBS. Nabízíme bakalářský program akreditovaný MŠMT a prestižní britské programy MSc a MBA s akreditací Staffordshire University. Více informací na www.bibs.cz.

Poštovní adresa Lidická 81, 60200 Brno
Telefon +420545210792
Zaměření školy Ekonomie
Typ školy Veřejná
Bezbariérový přístup Ne

Obory a zeměření

Obor, zaměření Typ studia Titul
Ekonomika a managementMSc in Business Management Prezenční studium MSc
Ekonomika a managementBc. Ekonomika a management Prezenční studium Bc.
Strategic managementMBA Senior Executive Prezenční studium MBA

Příjmací řízení

Podmínky přijetí ke studiu

Pro studium programů není nutné absolvovat přijímací zkoušky, je však třeba splnit následující podmínky:

 

Bc. Ekonomika a management

  • Ukončené středoškolské vzdělání.
  • Znalost českého jazyka (v případě zahraničních studentů).

 

MSc in Business Management

  • Ukončené VŠ vzdělání bakalářského stupně.
  • Znalost anglického jazyka na úrovni zkoušky IELTS 6 či jejích ekvivalentů, např. FCE, ESOL, TOEFL ITP min. 560 bodů (úroveň B2 Společného evropského referenčního rámce pro jazyky).
  • Minimálně 2 roky praxe (včetně brigád, stáží, apod.).

 

MBA Senior Executive

  • a) Ukončené vysokoškolské vzdělání bakalářského a vyššího stupně či uznávané ekvivalenty (v případě zahraničních studentů) a minimálně tříletá praxe ve vedoucí funkci, nebo
  • b) ukončené středoškolské vzdělání s maturitou či uznávané ekvivalenty (v případě zahraničních studentů) a minimálně desetiletá praxe ve vedoucí funkci.
  • Znalost anglického jazyka na úrovni zkoušky IELTS 6 či jejích ekvivalentů, např. FCE, ESOL, TOEFL ITP min. 560 bodů (úroveň B2 Společného evropského referenčního rámce pro jazyky).

Podrobné informace o škole

Vysoká škola BIBS je jednou z největších a nejstarších soukromých vysokých škol v České republice. Založena byla v roce 1998 v Brně, vzdělání však poskytuje i v dalších českých a slovenských městech – v Praze, Ostravě a Bratislavě. Již od svého vzniku se BIBS profiluje jako vysoká škola ekonomicko-manažerského zaměření, v nabídce však nechybí ani právnická studia.

Nabídky bakalářských, magisterských a manažerských studijních programů v oblasti ekonomiky a managementu každoročně oslovují nejen čerstvé absolventy středních a vysokých škol, ale také zkušené manažery, kteří usilují o další kariérní růst, chtějí zvýšit svoji cenu na trhu práce nebo si doplnit odborné vzdělání.

Studentům můžeme garantovat dlouhodobou stabilitu a špičkovou úroveň vzdělání nejen díky významným zahraničním partnerům, ale i díky našim dlouholetým zkušenostem a početnému lektorskému týmu tvořenému jak zkušenými vysokoškolskými učiteli, tak i odborníky s mnohaletou manažerskou a ekonomickou praxí.

Mezinárodní spolupráce
K udržování vysokých standardů výuky nás zavazují partnerské dohody s evropskými univerzitami. Základ našeho vzdělávacího portfolia tvoří britské vysokoškolské programy vyučované v českém i anglickém jazyce. K Nottingham Trent University, která stála jako partner již u samého vzniku vysoké školy BIBS, přibyl v roce 2012 další garant našich studijních programů, britská Staffordshire University s více než stoletou tradicí. K dlouhodobým partnerům vysoké školy BIBS patřila také finská University of Jyväskylä, která akreditovala naše doktorské programy Ph.D.

Transparentní akreditace
Řízení kvality podle jasně definovaných norem, stejně jako i pravidelné kontroly jejich dodržování, jsou zárukou maximální kvality poskytovaného studia a důvěryhodnosti udělovaných titulů. Naše britské programy MBA a MSc validují Staffordshire University a Nottingham Trent University. Programy, jejichž akreditaci opakovaně obhajujeme již od roku 1998, tak zároveň splňují standardy britského vysokoškolského zákona. Kvalitu studií na vysoké škole BIBS neustále prověřuje také Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy České republiky, které uděluje akreditaci českému bakalářskému programu.