Vysoká škola Karla Engliše a.s.

Vysoká škola Karla Engliše a.s.

Vysoká škola Karla Engliše v Brně je přední ekonomickou VŠ.

Absolventi umí použít teorii v praxi, vést jednání, orientovat se na trhu, připravit strategické analýzy. Angličtina, Ruština, Němčina, marketing, prezentování, psychologie, smlouvy a právo, management, IT bezpečnost, finance a další kompetence jsou součástí studia u nás.

Poštovní adresa Mezírka 755/1, 602 00 Brno
Telefon +420 515 917 601
E-mail studijni.brno@vske.cz
Zaměření školy Ekonomie
Typ školy Soukromá
Bezbariérový přístup Ano

Obory a zeměření

Obor, zaměření Typ studia Titul
Ekonomika a managementEkonomika a právo v podnikání Prezenční Bc.
Ekonomika a managementManagement v podnikání Prezenční Bc.
Ekonomika a managementManagement v podnikání Kombinované Bc.
Bezpečnostně právní studiaBezpečnostně právní činnost ve veřejné správě Prezenční Bc.
Bezpečnostně právní studiaTechnologie ochrany osob a majetku Prezenční Bc.
Bezpečnostně právní studiaBezpečnostně právní činnost ve veřejné správě Kombinované Bc.
Bezpečnostně právní studiaTechnologie ochrany osob a majetku Kombinované Bc.

Dny otevřených dveří

Dny otevřených dveří probíhají pravidelně v průběhu akademického roku. Informace získají zájemci na webových stránkách vysoké školy http://www.vske.cz/cz/zajemci-o-studium/dny-otevrenych-dveri

Příjmací řízení

Přijímací řízení probíhá na vysoké škole celoročně

Nečekejte žádné přijímací testy, zkoušky, nervozitu a stres. V rámci motivačního pohovoru  budeme hovořit o tom, proč chcete na vysoké škole studovat, čím vás naše obory zaujaly, co od studia na vysoké škole očekáváte. Tuto formu přijímacího řízení jsme zvolili, protože právo studovat na vysoké škole má každý, kdo pro to splňuje základní podmínky a schopnosti uchazečů o studium budou prokázány až v rámci studia.

Podrobné informace o škole

Vysoká škola Karla Engliše, a.s. je unikátní vysokou školou, propojenou s praxí. Studenti se učí aktuálním tématům a dovednostem, které využijí jak při svém působení v praxi, tak i ve stání správě. Škola klade důraz na to, aby její absolvent ovládal schopnosti:

 • samostatně myslet
 • vidět souvislosti
 • propojit části s celkem
 • umět použít teorii v praxi
 • umět ptát se
 • hledat řešení a jednoduchost ve složitostech
 • rychle se orientovat ve velkém množství informací
 • prezentovat výsledky či obchodní plán
 • vést obchodní jednání
 • vedení týmu
 • strategii získat schopné zaměstnance
 • vytvořit business plán
 • vytvořit marketingovou strategii
 • vytvořit strategii sociálních médií

 

VŠKE je soukromá vysoká škola. Škola patří soukromým vlastníkům a Regionální hospodářské komoře Brno. Je tak úzce propojená s praxí a nabízí svým studentům možnost získat zajímavou a plnohodnotnou praxi (a i práci) již při studiu. Škola spolupracuje s velkými i malými firmami, jak z Jihomoravského kraje, tak s firmami, které mají své pobočky po celé ČR. Mezi naše hlavní spolupracovníky patří společnosti ABB, Y-soft, Kiwi.com, Letiště Brno, VZP, Hvězdárna a planetárium Brno a další. Široké zastoupení mají spolenčosti z oblasti ICT (Flowmon Networks, Netcope Technologies, Mycroft Mind, T-soft, Axenta, NSMC, Signia, Meta IT, Sodat SW a další) a také ekonomické společnosti, bezpečností agentury a dále firmy z oblasti obchodu a marketingu.

 

Mezi oblíbené předměty patří:

psychologie, rétorika, management, marketing, profesní etika, projektový management, ekonomie, prezentační dovednosti, právo v nemovitostech, ICT bezpečnost, mezinárodní právo, krizový management, forenzní počítačový audit, komunikace v krizových situacích, mezinárodní vztahy, ochrana kritické infrastruktury, výběrová řízení, online marketing, strategické řízení, organizace státní a veřejné správy, manažerské účetnictví a další.

 

Studenti mohou absolvovat v rámci studia zcela zdarma CISCO Akademii nebo získat zbrojní pas. Nabízíme i stáže a pobyty v zahraničí ERASMUS plus, studentské párty, lyžovačky, vodu a další. Prostě studium, jak má být!

Víme, co děláme. Máme dlouholetou tradici, škola založena v roce 2001 v Brně, kde má i sídlo.

Škola se skládá z pěti ústavů:

 • Ústav ekonomie
 • Ústav práva
 • Ústav bezpečnosti
 • Ústav informatiky
 • Ústav managementu

 

Vysoká škola Karla Engliše nabízí bakalářské studium ve čtyřech studijních oborech. Vybrané obory jsou vyučovány také v kombinované formě. Přijímací řízení je formou motivačního pohovoru. V rámci spolupráce s vyššími odbornými školami připravila škola pro uchazeče o dokončení bakalářského vzdělání možnost uznání zkoušek, které absolvovali v rámci studia na vyšších odborných školách.

Škola nabízí širokou škálu vzdělávání i pro ty, kteří již působí v praxi. Kromě placených kurzů z oblasti online marketingu, interkulturního managementu, mezinárodních vztahů či podpory začínajících podnikatelů mohou zájemci na VŠKE studovat program Master of Business Administration (MBA)získat prestižní a světově uznávaný titul! Tento program se zaměřuje na rozšíření řídicích schopností a manažerských znalostí, které si studenti běžné vysoké školy osvojí velmi málo. Studium MBA na VŠKE Brno probíhá pod dohledem velmi zkušených lektorů a mentorů, kteří patří ve svých oborech k naprostým špičkám v ČR. Učte se tedy od nejlepších, ať i vy sami dosáhnete vysokých met.

Pojďte studovat k nám. Jsme aktuální. Klademe důraz na praxi. Učíme, co je potřeba v reálném životě. Máme odborníky, kteří znají teorii a jsou sami aktivní v ekonomickém světě. Máme výsledky. Staráme se o své studenty a absolventy a rozumíme jejich potřebám. Máme klimatizaci i bezbariérový vstup. Naším cílem je být prestižní soukromou školou. Pojďte spolu s námi vytvořit něco skvělého. Těšíme se na Vás!!!

Jak to u nás žije, můžeš vidět zde nebo na našem facebooku.